Jsme parta přátel a organizátorů akcí Hnutí Brontosaurus. Kurz Cestičky pořádáme přes 20 let, což znamená, že máme fůru zkušeností, ale stále se snažíme každý rok udělat kurz ještě o chlup lepší. Kurz pořádá tým zkušených organizátorů, kteří za sebou mají desítky akcí a táborů pro děti a mládež, vedení dětských oddílů, mezinárodní vzdělávací i dobrovolnické akce, apod. Cestičky jsou naše srdcovka, která náš spolu baví a dává smysl, tak kurz pořádáme stále dál…

Rózi Jandová
Na Cestičky jsem vyrazila v roce 2016, a jelikož nejsem troškař, jako svou absolventskou akci jsem uspořádala rovnou letní tábor. Od té doby se točím ve víru organizování, podílím se na organizování víkendových akcí i letních táborů. Stále mě to hodně baví, motivuje, inspiruje a pořád je co objevovat a čemu se učit. Jako správná studentka sociologie, se učím poznávat společnost ze všech (možných) úhlů. Nejčastěji mě můžete vidět, jak si nadšeně povídám s každým, kdo je ochotný mě poslouchat. Hýřím vtipem, kterému se nejvíce zasměji sama. Ráda uříceně běhám po lese, skáču po kamenech nebo se prodírám houštinami. Na táboře budu všudypřítomná a budu právě tam, kde mě bude nejvíce potřeba.

Martin „Mates“ Rehuš
Činorodý člověk, který už dlouho tvoří projekty, které dávají smysl. U Brontosaura pečuje o marketing a komunikaci. Navíc se zabývá neformálním vzděláváním, vede firemní workshopy a Erasmus+ mezinárodní tréninkové kurzy. Baví ho plážový volejbal, badminton jóga a smysluplné nicnedělání. Je to blázen, který se nebojí vrhat do výzev a nacházet v nich podstatu.

Alča Konečná
Cestičkami jsem si prošla v roce 2014 a už hodně dlouho se motám kolem vzdělávání. I proto mám v cestičkovém týmu na starosti lektory. Jinak taky ráda tancuju, cestuju, chodím do sauny a naslouchám druhým lidem. Když nejsem v lese, učím komunikační dovednosti v angličtině a facilituji programy Virtual Exchange. 

Dia Hájková
… svoju dobrovoľnícku „kariéru“ začala v pozícii vedúcej letných táborov Detskej organizácie FRIGO, kedy jej to v 15 rokoch prišlo ako zmysluplný spôsob trávenia času. Myslí si to dodnes. Postupne, ako rástla, rástli aj tí, ktorým sa venovala. Neodolateľnú chuť Cestičiek okúsila v roku 2007, kedy sa zároveň zoznámila s Hnutím Brontosaurus a doteraz ju s ním viaže pevné puto. Drží ju až tak, že sa za ním presťahovala do Brna. Vedie sebaskúsenostnú arte skupinu. Okrem toho vystupuje ako internetový poradca mladých v oblasti lásky. Práca s ľuďmi a pre ľudí je jej životná cesta. V bežnom živote totiž pracuje ako psychologička na základnej škole. Aby bola vo svojej práci ešte lepšia, neustále sa niekde vzdeláva, momentálne v psychoterapeutickom výcviku zameranom na človeka. Na Cestičkách plní sociálno-psychologickú rolu – vedie skupinové zdieľanie, reflexie, sebarozvíjajúce aktivity a ponúka svoje uši, ak sa niekto potrebuje „vyplakať“. Dá sa s ňou ale baviť i o iných veciach, obľubuje spoločnosť ľudí (najmä tých tvorivých), ručné práce, tanec a rada o sebe vyhlasuje, že je „do koča aj do voza.

Dalimil „Cody“ Toman“
… zajišťovatel vzdělávacích bloků a koordinátor kurzu už od jeho počátků. Vzděláním volnočasový a poté sociální pedagog a učitelský přes přírodopis. Přes funkce člena, instruktora, vedoucího a předsedy se přesunul z Brontosauřích dětských oddílů Vlkani koordinovat projekty Hnutí Brontosaurus Podluží, kde je předsedou. Po uspořádaní a vedení více než dvacítky dětských a dvacítky dobrovolnických a zážitkových táborů, desítek akcí a stovek oddílovek si dělá ambice šířit moudra o přípravě akcí, environmentální výchově a organizování dětských táborů a akcí pro mládež. Pracovně byl zaneprázdňován jako obsluha pásu v tabáčce, brigádník v izraelském mošavu, pedagog Centra ekologické výchovy Dúbrava Hodonín, pracovník Domu dětí a mládeže Strážnice či Brďa Vlkani Mikulčice. Aktuálně pracuje jako programový ředitel Hnutí Brontosaurus. Povahou snílek a romantik držící se na zemi díky zájmu o existencionalismus a radosti z ironie života. Milovník rozjímaní, filosofování a přirozenosti, čtverkových hospod a zaprášených čajoven. Dobrodruh a stále dálky (zejména ty východní) milující cestovatel nalézající krásu v hlubinné ekologii.

Joška Dvořáček
….bezesporu nejdůležitější člověk na celém kurzu – uznejte sami: můžete mít ten nejzajímavější program, nejakčnější hry a nejpoutavější vzdělávací bloky, ale když Vám hladem kručí v břiše, nemáte čím naplnit petrolejovou lampu, abyste si v noci posvítili, nebo máte jen vypsané fixy na flipchart, a tak nemáte čím zachytit důležité informace od lektorů… můžeme to všichni zabalit a jet domů. Poznáte ho, jak velkým autem sjíždí do údolí tábora a z auta se line líbezná vůně obědů, které pravidelně přiváží, a také trochu vůně toho petroleje, do té lampy, co už nesvítí… Zkrátka se stará o to, aby na Cestičkách bylo všechno, co jen je potřeba a i to, co potřeba zprvu není, ale pak jsou všichni rádi, že to tam nakonec je…. O Joškovi se také říká, že dokáže cokoliv sehnat a kde co zařídit – slovo problém vyškrtnul ze slovníku už před léty.

Radim Veselský
Radim je nepostradatelný člen týmu, který svou Cestičkovou kariéru započal ve funkci technického zázemí, kde k jeho povinnostem patřilo vše na co si vzpomenete, od štípání dříví přes ranní budíčky až po pomoc s přípravou her. Teď svou pozornost zaměřuje především na hry. Na Cestičkách se pohybuje zejména bosí a to i přes skutečnost, že spíše běhá než chodí, aby stíhal všechno, co je potřeba. Zejména se však můžete těšit na jeho broukání písniček, které vás mnohdy budou v mysli pronásledovat i několik dní, stejně tak jako jeho nakažlivě dobrá pozitivní nálada.

Pavel „Mucha“ Novotný
Nezvládám jen tak nic nedělat. I během času v zaměstnání, při šťourání v elektrických  rozvaděčích přemýšlím, co budu dělat, kdybych měl náhodou nějaký ten čas. A ČAS v přírodě je pro mě důležitý, a ještě více čas pro přírodu. Ať už při péči o okolní ptactvo, nebo o šíření dobrodružnosti a objevování obyčejně-neobyčejných míst v krajinách. Též mám rád výzvy a jedna z nich je i spoluorganizace CESTIČEK. Tam bych měl mít na starost tvorbu nezapomenutelných okamžiků, které budu následně zaznamenávat do stroje času.